Idealny dekolt

0

Wybrać sukienkę w odpowiednim kolorze i fakturze materiału – to nie wszystko. Aby suknia tworzyła oszałamiający efekt, musisz wybrać odpowiedni dekolty, który będzie korzystnie podkreślał atuty figury i wizualnie zmieniał całą sylwetkę w dobrym kierunku. Właściwe wycięcie może być bardzo pomocne!

Wiele kobiet chce wyglądać oryginalnie, niepowtarzalnie oraz seksownie nie zwraca uwagi na taką oczywistą rzecz jak dekolt. Zwróć większą uwagę na wybór nie tylko sukienki (jej koloru, materiału, itp), ale dekoltu, który może znacznie podkreślić Twoja sylwetkę.

Odpowiedniej wielkości wycięcie dekoltu zwraca uwagę na główne strefy: atrakcyjną twarzy, szyje, biust oraz plecy. Istnieje bardzo dużo opcji wycięć dekoltu w sukienkach, jest to oszałamiająca ilość alternatyw dla rożnego rodzaju okazji.

 

Dekolt clamp Kołnierz nie przylega do szyi ale opada w postaci delikatnych fal. Występuje on często w koszulkach. Jest to dekolt, który podkreśli piersi i ramiona, oraz przyciąga uwagę na górną część ciała.
6

 

Wysoki kołnierz – Jest on stosowany w swetrach z golfem, a czasem nawet w sukienkach. Nie nadaje się on jednak dla każdego. Atrakcyjnie będzie wyglądać w nim zgrabna dziewczyna z wąską twarzą. Właścicielki krótkiej szyi i dużego biustu mogą o nim zapomnieć.
7
 

Gorset –Ten dekolt zaczyna się od obszaru pod pachami, całkowicie odsłaniając ramiona, górną część pleców i klatki piersiowej. Nie nadaje się dla kobiet z dużym biustem.
8

 


Okrągłe wycięcie, po szyi – Nadaje się tylko dla szczupłych dziewcząt, choć powszechnie stosuje się go w wielu elementach odzieży.

9

 

Asymetryczny dekolt –To opcja, która odsłania tylko jedno ramię, tworzy wyrazistą linię sylwetki i odwraca uwagę od twarzy. Z tego powodu, takie wycięcie będzie pasować tylko do właścicielek szczupłych sylwetek. Taki dekolt jest zwykle używany w topach, sukniach wieczorowych, sukienkach letnich.

10

 

Dekolt w V z marszczeniami – Taki dekolt tworzy zgrabny kształt biustu, nadając mu odpowiedni kształt, dlatego będzie pasował niemal do każdego typu figury, również do kobiet puszystych i z dużym biustem. Źle w tym dekolcie będą wyglądać kobiety z wąską i długą twarzą.

11

 

Duży dekolt – Pełne otwarcie ramion, górnej części pleców i klatki piersiowej, może mieć najbardziej różnorodne kształty geometryczne. Dobiera się je odpowiednio do kształtu twarzy : kwadratowe i prostokątne kształty twarzy złagodzą okrągłe i owalne wycięcia dekoltu, a do okrągłej twarzy zaleca się wybrać ostre kątowe wycięcia.

12

 

Łezka – Jest to wycięcie w kształcie łezki na biuście, które przyciąga bardzo uwagę i spojrzenia. Nadaje się dla odważnych kobiet.

13

 

Serce – Dekolt w kształcie serca podkreśla biust i jest zalecany kobietą o mniejszym i srednim biuście. Wykorzystywany jest w sukniach wieczorowych i letnich.

14

 

Owalny – Nie zaleca się go pulchnym dziewczyną, w pełni ukazuje plecy i klatkę piersiową. Owalne wycięcie, bardzo przyciąga uwagę.

15

 

Płytki okrągły dekolt – Takie wycięcie rozszerza linię ramion, maskując szerokie biodra. Nie nadaje się dla kobiet z masywnymi ramionami i krótką szyją.

16

 

Wycięcie falling – Odsłania ramiona do obojczyka. Znacznie rozszerza linię ramion, ale zwraca uwagę na piersi.

17

 

V-neck – Zwęża ramiona i wyciąga sylwetkę, ale wygląda dość dziwacznie, zwłaszcza jeżeli przychodzi do pasa i jeszcze niżej. Pięknie podkreśli każdą sylwetkę i ją wysmukli. Jest to najmodniejsze wycięcie w świecie show-biznesu.18


Ząb – Dekolt z wycięciem w kształcie zęba. Jest to styl wycięcia w kształcie retro, dlatego należy wybierać je ostrożnie uwzględniając cechy figury i całościowy styl ubrania.

19

 

Kwadrat, prostokąt – Jest dość powszechnym dekoltem, ale wydłuża twarz, podkreślając jej prostopadłości. Więc muszą go unikać posiadaczki kwadratowej twarzy lub szerokich kanciastych, kościstych ramion.

20

 

Dekolt w kształcie litery U – Zamknięty na plecach, ale znacznie odsłania przednią część klatki piersiowej głębokim, szerokim wycięciem. Wydłuża szyję, ale skraca twarz.

21

 

Oval – Średnio głęboki dekolt, odsłania szyję. Jest neutralnym wycięciem, ale może nieco skrócić szyję.

22

 

Wiązanie na szyi – W pełni otwiera ramiona i plecy. Taka opcja jest idealna dla niskich dziewcząt z prostymi ramionami oraz średnich, świetne wizualnie wydłuża sylwetkę23.

 

Comments are closed.