Sprawdź swoją figurę

0

Każdy kobieta ma inny typ figury. Dlatego nie jest konieczne, aby ślepo podążać za trendami w modzie, ponieważ nawet najbardziej modne ubrania w tym sezonie mogą być nie odpowiednie dla Twojego typu sylwetki. Jedynym sposobem, aby wyglądać naprawdę stylowo i atrakcyjnie – jest dobieranie ubrań do figury.

30

Litera T

Właścicielki szerokich ramion i pleców nie powinny nosić bluzek i sukienek ozdobionych falbanami czy poprzecznymi paskami – takie ubrania sprawiają, że wizualnie stajesz się jeszcze większa.

Bardziej korzystnie będziesz wyglądać w sukniach zawężanych pod piersią. Idealny dla takiej sylwetki jest dekolt w serek lub V, który nie tylko wizualnie wydłuża szyję, ale także sprawia, że piersi są bardziej kuszące. Aby wizualnie "wyrównać" górę z dołem, można nosić dowolne spódnice i gruby pas, który podkreśli talię.

 

Prostokąt

Prostokąt czyli chłopięca figura – stylowo będziesz wyglądać w sukienkach z gorsetem, które stworzą brakujące cięcie w tali i podkreślą piersi.

Dziewczyny z chłopięcą figurą – są jednymi z nielicznych szczęściar, które będą wyglądać po prostu boskie w ciasnych spodniach i spódnicach.

 

Jabłko

Duże piersi i szeroka talia – tak można scharakteryzować ten typ figury. Posiadaczki takiej figury powinny nosić legginsy ale muszą to być modele, które nie mają żadnych kieszeni na biodrach co jeszcze bardziej je powiększa.

Nie nadają się dla takich kobiet popularne sukienki i spódnice ołówkowe. Bardziej korzystnie wyglądają w sukienkach i spódnicach trapezowych, które wizualnie wysmuklają talie. Aby zwrócić uwagę na piękną górną część ciała pokusić się mogą na głębokie dekolty.

 

Gruszka

Właścicielki tego typu sylwetki powinny odwracać uwagę od ciężkiego dołu i dla równowagi skupiać uwagę na swojej górnej części ciała.

Niezbędnym elementem garderoby „gruszki” są ciemne spodnie, które wizualnie wydłużą sylwetkę i sprawią, że będzie ona szczuplejsza. Innym niezbędnym rozwiązaniem dla tych kobiet jest – tunika, pozwala ukryć wszystkie małe wady dolnej części ciała.

„Gruszki” muszą się pożegnać z sukienkami szczelnie przylegającymi do ciała. Zamiast tego, w szafie powinny pojawić się sukienki luźne i zwiewne.

31
Klepsydra

Podkreślić zalety takiej figury mogą głębokie dekolty i sukienki z paskiem w talii, do kolan.

Jeśli chodzi o ubranie dla dolnej części ciała, idealną opcją dla "klepsydr" będą dobrze dopasowane i doskonale leżące spodnie w talii.
Bardzo kobieco będą wyglądać w spódnicach – ołówkach. Idealny – model monochromatyczny z szerokim paskiem podkreślający talię.

 

Wybieranie ubrań dla konkretnej figury wymaga trochę wprawy. Jednak nie jest to takie trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wystarczy trochę cierpliwości, wysiłku, wytrzymałości, poczucia stylu – i przed lustrem, zobaczysz nową, pewną siebie Piękna Młodą Damę z idealną figurą.

 

Comments are closed.