Jakie nosić perły?

0

Perły – klejnot, unikalny w przyrodzie. Od czasów starożytnych, perła jest symbolem miłości i szczęścia, bogactwa i dobrobytu.

Dawniej perły były noszone tylko przez panie z wyższych sfer, teraz perły może nosić każda kobieta w połączeniu z różnymi strojami, zaczynając od garniturów, a na eleganckich sukienkach wieczorowych kończąc. Nie zapomnij, że, podobnie jak wszystkie ozdoby, perły powinny być noszone prawidłowo.

Gdy zdecydujesz się na zakup naszyjnika z pereł, musisz zwrócić uwagę na jego długość. Dla chudych kobiet, które chcą zasłonić wystający obojczyk i szyje, dobrze pasuje naszyjnik z pereł w kształcie kołnierza lub kilka pasm całkowicie zakrywających szyję. Pod klasyczny dekolt v możemy założyć naszyjnik z pereł składający się z jednego lub więcej rzędów. Naszyjnik "lina" ma długość 90 cm. Może być noszony w kilku rzędach lub luźno wiszący poniżej pasa. Taka biżuteria wygląda dobrze na bankiecie, imprezie lub kolacji. "Księżniczka" tak nazywa się pojedyncza nić do 50 cm długości, luźno leżąca nieco poniżej szyi. Co do tego naszyjnika nie ma specjalnych wymagań, może być noszony w każdym czasie, bez względu na wiek.

perły

Kupując taką biżuterię, szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość pereł. Na podstawie zasad etykiety, rozmiar kamieni jest wprost proporcjonalny do wieku kobiety. Naszyjnik, składający się z małych pereł o średnicy 5-6 mm, będzie dobrze wyglądał na młodych dziewczynach. Biżuteria z pereł, która ma wielkość 6-8 mm, nadaje się dla kobiet, których wiek wynosi mniej niż 40 lat. Dla bogatych, starszych pań są naszyjniki z pereł o średnicy 9-10 mm.

Jeśli chcesz kupić biżuterię z pereł to spójrz na to, czy jest ona odpowiednia dla Twojego koloru skóry. Kobiety o ciemnej karnacji powinny nosić perły w ciepłych odcieniach złota i żółtego. Rudowłosa i blondynka o śnieżnobiałej karnacji powinna wybrać różowe perły. Śmietana i czysta biel perłowa wygląda świetnie na wszystkich dziewczynach.

Najważniejsze abyś była zadowolona ze swojej biżuterii nawet jeżeli nie mieści się ona w pewnych kryteriach. Kupując perły, słuchaj swojego wewnętrznego głosu i nie zapomnij, że biżuteria powinna podkreślić Twoją elegancję i szlachetność, a nie wulgarność i brak smaku.

Comments are closed.