Kolczyki z kamieniami naturalnymi ręcznie robione

0

Poniżej znajdują się najbardziej zróżnicowane, ale równie stylowe modele kolczyków z dużymi i małymi kamieniami naturalnymi.

Kolczyki z labradorem

Mistyczny kamień labrador fascynuje swoją oryginalnością. Kamień te w promieniach światła zawsze ma inną barwę. Jest kruchy, przezroczysty, często wykazuje jaskrawą, migotliwą grę barw w odcieniach niebieskich, fioletowych, złocistych, zielonych. Jest on często używany przez projektantów biżuterii.


Mówią, też że minerał ten odpędza uczucie strachu, niepewności, wątpliwości i pomaga wyeliminować negatywne wspomnienia, daje stabilność emocjonalną. Labrador, wzmacnia wytrwałość w tych, którym jej brakuje.

kamień-labrador

Kolczyki z chalcedonem

Już niewielki wzrost temperatury lub dłużej działające promienie słoneczne mogą spowodować u niektórych odmian zmianę ich barwy z żółtej lub brązowej na czerwoną lub pomarańczową. Chalcedon i jego odmiany powszechnie są stosowane do produkcji wyrobów jubilerskich.

kamień-chalcedon

Kolczyki z ametystem

Ametyst jest to odmiana kwarcu o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i według legend ma moc pokonywania pijaństwa.

kamień-ametyst

Kolczyki z kwarcem

Kwarc jest przezroczysty; może być bezbarwny i może tworzyć wiele barwnych odmian. Czysty, bezbarwny kwarc nazywany jest kryształem górskim.

kamień-kwarc

Comments are closed.