Pierścionki – jak je nosić?

0

Pierścionek – najstarsza, ale wciąż najbardziej popularna dekoracja. Każda kobieta posiada ich dużo i kupuje je w zależności od stylu życia, zasobności portfela czy nastroju. Pierścionki mogą być złote, srebrne, zaręczynowe, efektowne, z diamentami, z kamieniami półszlachetnymi itd.

Co zrobić aby, móc je nosić bez żadnych ograniczeń i jednocześnie się nie ośmieszyć ?

Kilkadziesiąt lat temu, zasady noszenia pierścionków trzymały się surowego kodeksu. Nie można było nosić więcej niż dwa pierścionki i tylko mogły być noszone na środkowy lub serdecznym palcu. Wszelkie kombinacje metali szlachetnych ze sobą, a zwłaszcza z biżuterią sztuczną były źle spostrzegane. Luksusowe diamenty można było nosić tylko wieczorami na specjalne okazje, tak że większość kobiet mogła obejść się ze smakiem.

Współczesna moda nie kieruje się żadnymi zasadami czy kodeksami. Jedyną rzeczą, którą należy się kierować podczas noszenia pierścionków – to zdrowy rozsądek i osobiste preferencje.

Oczywiście, biurowa moda nie pozwala na noszenie ogromnych pierścieni oraz biżuterii dużych rozmiarów. Mały pierścionek będzie dobrze wyglądał razem z dyskretnym biurowym manicure.

Obecnie coraz bardziej popularny staje się zachodni styl noszenia pierścionków na tym samym palcu co obrączki.

Na wieczorne wyjście możesz założyć duży pierścionek, ale pod warunkiem, że masz świeży nienaganny manicure – każde niedociągnięcie w nim będzie natychmiast widoczne na tle takiego pierścienia.

Jeśli lubisz etniczne sukienki, możesz założyć dwa lub trzy pierścionki w postaci cienkich metalowych obrączek w paski tego samego koloru, a następnie założyć do tego kilka cienkich bransoletek, co podkreśli cały strój.

Na różne uroczystości możesz łączyć ze sobą srebrną i złotą elegancką biżuterię, ale musi to być
subtelna mieszanka, w jednym kolorze z mieniącymi się odcieniami.

Komponując biżuterię do swoich strojów zaufaj swojemu instynktowi, możesz stworzyć zupełnie wyjątkowe połączenie pierścionków, które podkreślają twoją indywidualność.

Comments are closed.